Opinie o Nas
Zgodnie z Prawem

Nie znalazłeś produktu, który chciałeś u nas zakupić?

AKADEMIA ZDROWIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa właściciel serisu www.aptekamalinowa.pl zwany dalej Apteka "Malinowa"

ul. Kilińskiego 21
90-205 ŁÓDŹ
TEL: 732-792-691
REGON 101313577
NIP 725-205-39-79


E-mail: zamowienia@aptekamalinowa.pl


Numer zezwolenia: FŁ-849/A/2011


Podstawą do realizacji zakupów w serwisie www.aptekamalinowa.pl jest prawo polskie i unijne:


* Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz.U. 2002, nr 144, poz. 1204) z późniejszymi zmianami
* Ustawa Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. Nr 45 z 2008, nr 271) z późniejszymi zmianami .
* Rozporządzenie Ministra zdrowia z dnia 14 marca 2008r.w sprawie warunków wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza ( Dz.U. nr 60 z 2008r. poz 374)

Serwis www.aptekamalinowa.pl gwarantuje Państwu, że wszystkie oferowane produkty są oryginalne i pochodzą z legalnego źródła. Mają długą datę ważności oraz są odpowiednio przechowywane i przygotowane do wysyłki oraz zapakowane w bezpieczny sposób.I. Produkty


1. Oferowane produkty mogą odbiegać wyglądem opakowania od zdjęć. Może to być wynik zmiany opakowania przez producenta lub niedoskonałości zdjęć.


2. Informacje podane w opisach produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie są one zaleceniami lekarskimi ani farmaceutycznymi. Przed zażyciem preparatu Klient jest zobowiązany zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub zasięgnąć porady lekarza bądź farmaceuty.


3. Informacje podane w opisach produktów pochodzą od producentów.


4. Wszystkie ceny produktów leczniczych wskazane przez Apteka "Malinowa" podawane są w złotych polskich, są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i nie obejmują opłaty za dostawę.


5. Cena podana przy każdym produkcie leczniczym jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.

II. Zamówienia


1. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie wszystkich danych wskazanych w formularzu zamówienia.


2. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.


3. Klient rejestrując się na serwisie aptekamalinowa.pl wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zamówienia.


4. "Apteka Malinowa" informuje, że:

  • administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest Apteka Malinowa

  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury, rachunku;

  • Pani/Pana dane osobowe mogą zostać udostępnione firmie kurierskiej, w celu realizacji złożonego zamówienia,

  • podanie przez Panią/Pana danych jest niezbędne do zrealizowania zamówienia przez aptekamalinowa.pl – podstawa prawna Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 marca 2008 r. w sprawie warunków sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza (Dz. U. Nr 60, poz. 374)

  • ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, a także prawo ich poprawiania.


5. Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT na życzenie Klienta.


6. Zamówienia są realizowane w ciągu 5 dni roboczych od zaksięgowania należnej zapłaty na koncie lub złożenia zamówienia z opcją płatności przy odbiorze.


7. Dostawa realizowana jest za pośrednictwem Poczty Polskiej i firmy InPost Paczkomaty.


8. Apteka "Malinowa" nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.


9, W przypadku braku zapłaty, zamówienia anulowane są automatycznie po 14 dniach roboczych od daty ich złożenia.


10. W przypadku płatności z góry przesyłkę wysyłamy dopiero po dokonaniu przez klienta przedpłaty i zaksięgowaniu jej na naszym koncie bankowym.11. Możliwy jest także odbiór osobisty zamawianych produktów bezpośrednio w Aptece "Malinowa"przy ulicy Kilińskiego 21 w Łodzi.

Po odbiór prosimy zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. 8-16
Otrzymując maila z informacją o zmianie statusu zamówienia na "zapraszamy po odbiór" możesz być pewien, że twoje zamówienie jest już przygotowane i możesz je odebrać.
W trakcie odbioru zamówienia należy podać imię nazwisko osoby która złożyła zamówienie.III Płatności1. Płatności można dokonywać :

- przelewem na rachunek bankowy:

PKO BP Nr konta 40 1020 3378 0000 1102 0230 2230

- za pobraniem


2. Kwotę należną do zapłaty stanowi suma wartości zamówionych produktów leczniczych oraz kosztów wysyłki.


3. Koszty wysyłki pokrywa w pełni kupujący.


4. Apteka "Malinowa" zastrzega sobie prawo do obciążenia klienta kosztami wysyłki w przypadku nieodebrania paczki lub podania błędnego adresu. Koszty ponownego nadania przesyłki pokrywa kupujący.IV REKLAMACJE I ZWROTY


1. Zwroty zakupionych towarów odbywać się będą Zgodnie z Dz. Ust. 2001 r. Nr 126 poz.1381 artykuł 96

2. Zgodnie z ustawą z dn. 2 marca 2000 r. o ochronie praw konsumentów (Dz.U. nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) klientowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, zwrotowi nie podlegają leki i wyroby medyczne. Warunkiem odstąpienia od umowy i przyjęcia zwrotu jest odesłanie produktu do apteki Malinowa w stanie nienaruszonym, w nieuszkodzonym opakowaniu, bez śladów użytkowania wraz z dowodem zakupu - paragonem fiskalnym. Prawo odstąpienia od umowy i dokonania zwrotu produktu nie przysługuje w przypadku zużycia lub zniszczenia dostarczonych produktów lub naruszenia opakowań, utraty terminu ważności produktu lub jego upływu. Całkowite koszty odesłania ponosi kupujący.

3. Zwracany towar po wypełnieniu formularza reklamacji należy odesłać razem z otrzymaną fakturą lub paragonem (otrzymanym w przesyłce). Towar na czas wysyłki należy opakować z należytą starannością, aby nie dopuścić do jego uszkodzenia podczas transportu.

4. Apteka "Malinowa" zobowiązuje się do zwrotu w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.

5. Przesyłka ze zwracanym towarem opłacana jest przez kupującego.

6. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta.

7. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od otrzymania przez Aptekę Malinową reklamowanego przez klienta towaru.

8. Wszelkie reklamacje związane z zamówieniami będą rozpatrywane indywidualnie. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie ich w ciągu 3 dni od otrzymania przez Państwa zamówionych produktów pod adres: zamówienia@aptekamalinowa.pl W przypadku uznania reklamacji (towar uszkodzony, niezgodny z zamówieniem itp.) nastąpi wymiana towaru lub wypłata równowartości zareklamowanego towaru na wskazane przez Państwa konto bankowe w ciągu 14 dni. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych, które powstały podczas transportu, będą uwzględniane tylko na podstawie protokołu reklamacyjnego, spisanego z pracownikiem firmy kurierskiej opatrzonego podpisem klienta i pracownika firmy kurierskiej.

9. Zgodnie z Ustawą Prawo Farmaceutyczne art. 96 produkty lecznicze wydane z apteki nie podlegają zwrotowi. Wyjątek stanowi zwrot produktów błędnie wydanych lub posiadających wady jakościowe.V POZOSTAŁE POSTANOWIENIA1. Serwis www.aptekamalinowa.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oferowanych produktów, zmiany cen oraz zmiany regulaminu bez podania przyczyny.

2. W przypadku braku numeru kontaktowego, czas realizacji zamówienia może się przedłużyć.

3. Serwis www.aptekamalinowa.pl zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji kolejnych zamówień złożonych przez Kupującego bez podania przyczyny.

4. Ceny podane na stronie internetowej www.aptekamalinowa.pl są cenami brutto.

5. Ceny podane na stronie internetowej obowiązują tylko w przypadku zamówienia przez stronę aptekamalinowa.pl